Xiaomi hızına yetişilemiyor

Çinli telefon üreticisi xiaomi Ekim ayı başında duyurduğu mi3 telefonunu satışa çıkarttı.
Beklenenin çok üzerinde bir hızda satılan telefonlar kapanın elinde kaldı.
Sadece 86 saniye içinde 100.000 telefonun tümü satıldı ve firma ilginç bir rekora imza atmış oldu

Aynı gün duyurusunda bulunduğu Xiaomi TV de 118 saniyede stokları tüketti

xiaomi-yok-satti

 

Xiaomi nin bu başarısı benim için büyük sürpriz olmadı. İçindeki miui v5 romu ile zaten android piyasasını çoktan sallamışlardı.

Birçok telefon için miui romu kurmak mümkün, kulananlar da romdan çok memnunlar. Önce rom üretip ardından buna en uygun telefonu üretmiş olmaları zaten başarılı olacaklarının sinyalini vermişti.

Daha önce de telefonun özelliklerini anlatığım bir yazım vardı. yazıyı yayınlamadan önce de zaten çok satacağından emindim.

Çevremdeki arkadaşlara telefonu anlattığımda aldığım tepki hep Türkiye’ye gelse kesin alırım yönündeydi.

Henüz doğru düzgün kullanım ve test videosu yok ama yakında mutlaka incelemelere konu olacaktır. Ben de konunun takipçisi olarak haberleri güncellemeye devam ediyorum

Türkiye’de bu teefonu bekleyen arkadaşlar malesef bir süre daha gittigidyor ve sahibinden gibi sitelere kalmış durumdalar. Hal böyle olunca da pasaport kaydı vs ile telefonun fiyatı beklediğimiz seviyelerde olmayacak.

Firmanın önümüzdeki aylarda uluslararası satışa geçeceği yönünde bilgiler aldık. birkaç ay daha beklersek telefonu hakettiği fiyata ve garantili olarak almak mümkün olacak.

Şimdilik miui v5 i var olan telefonlarımıza kurarak kullanmaya ve arayüze alışmaya başlayabiliriz. Telefonunuzun destekleip desteklemediğini sitesinden öğrenebilirsiniz

miui v5, standart stok android 4.1 den %16 daha hızlı çalışıyor. bu güne kadarki en hızlı android diyebiliriz

daha_hizli

miui v5 rom indirmek için tıklayın

 

Okunma Sayısı : 874

Leave a Comment.