"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni tarayıcınız Maxthon

Bugün sizlere Asya kıtası dışında bilinirliği pek olmayan , ama yavaş yavaş tüm dünyanın tanımaya başladığı ve otoritelerin artık kabul ettiği bir web browseri tanıtayım.

Maxthon cloud browser, bugüne gelmeden önce çok eskiden beri vardı. internet explorerin sekmelerinin olmadığı taa 6.0 zamanında myie2 ismiyle sekmeleri olan, internet explorerin altyapısını kulanarak populer olmuşlardı.

10 yıldır web browser piyasasında birçok ilki hazırlayan bir firma oldular.  Kısaca tarihçelerinden bahsetmem gerekirse;

2004 yılında Myie2 isminden Maxthon ismine geçiş yapıp;  2005 yılında Maxthon 2 ile hesap senkronizasoynu, not defteri, sık kullanılanlar gibi nesneleri, oturum açılan her yerden kullanabilmeyi sağladılar.

2007 yılında Çin’in internet için yapmış olduğu baskı yüzünden, Google China ile alakalı anlaşma iptal edildi. O dönemde resmi olarak doğrulanmamış 5M dolarlık anlaşma olduğu techcrunch ta yayınlandı.

Firefox ve Chromeun internet explorer karşısındaki başarısından sonra;

2010 yılında internet explorerin altyapısını kullanmayı bırakıp maxthon 3 olarak karşımıza çift motorlu tarayıcı olarak çıktı.

Maxthon 3 te hem trident (microsoft) hem de safari (apple) motoru ile istediğiniz zaman istediğiniz tarayıcı modunda siteleri gezebilmeye olanak verdi.

2011 de tabletler için ilk android browseri çıkarttı. ardından ipad, iphone ve mac için de tarayıcılar çıkarttı.

2012 de Maxthon Cloud Browser olarak yenilikçi birçok bulut hizmetini tarayıcıya entegre ederk bugünümüze kadar geldi.

Bu güne kadar yüzlerce ödül alan maxthon, browser camiasında 2013e kadar bir türlü kendini bir tarayıcı olarak kabul ettiremedi.

Amerikaya açtığı ofisten sonra yaptığı başvurular sonucunda, artık bir web tarayıcı olarak otoriteler tarafından kabul gördü.

html5test.com da en iyi web teklonojilerinde aldığı en yüksek puanla günümüzde halen 1. sırada gösteriliyor.

html5

google analytics hizmetlerinde de artık maxthonu, tarayıcılar sekmesinde görebiliyorsunuz.

google_analytics

 

Yıllardır kullandığım maxthon için bu gelişmeleri görünce sizlerle paylaşmak istedim

Kabul görmediği halde bu piyasada 10 yıldır mücadele etmeye devam eden, ücretsiz olarak bizlere bu kadar özelliği sunan ve her zaman kendini geliştiren bu ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.

Çevremdeki herkese maxthonu elçi gibi anlatmaya ve tanıtmaya özen gösteriyorum çünkü adamlar bunu hak ediyor. Yarattıkları ve arkasında durdukları bu değeri herkese tanıtmak lazım

İsterseniz hemen maxthonu indirip siz de deneyin, ya da isterseniz maxthon un bize kattığı güzel özellikler için bir sonraki yazımı bekleyin